Projekt wnętrz butiku z biżuterią „Blumlux Boutique” w Blum Building, Indianapolis, USA.

Projekt adaptacji dawnej fabryki farb w Indianapolis na funkcje handlową i mieszkalną.

Projekt wnętrz zakładał adaptację trzykondygnacyjnego budynku, na salon ekspozycji i sprzedaży biżuterii oraz na funkcję mieszkalną pod wynajem.
Na parterze odrestaurowanego budynku pofabrycznego, w którym od 1890 roku działała fabryka farb, wykreowano ekskluzywny butik z biżuterią. Wyższe piętra zostały przeznaczone na mieszkania pod wynajem. Przemysłowa dzielnica Indianapolis, przy udziale inwestorów i artystów staje się miejscem, do którego wraca życie.
Projekt adaptacji dawnej fabryki farb, stał się pretekstem do stworzenia wnętrz rustykalnych, industrialnych, nowoczesnych, wrażliwych na kontekst miejsca i historii.

Projekt wnętrz butiku bazuje na niepowtarzalnym nastroju „żywej” pracowni jubilerskiej. Stare ceglane ściany, odkryte drewniane stropy, wypracowana stolarka okienna, były bazą do wprowadzenia współczesnych detali, jednak nadal będących w silnym związku z duchem miejsca. Przestronne wnętrze wypełniają specjalnie zaprojektowane witryny ekspozycyjne, prezentujące bogaty asortyment biżuterii firmy. Na tyłach butiku, przewidziano miejsce do pracy dla właściciela, będącego artystą-jubilerem. W ciągu dnia wnętrze wypełnia się odgłosami pracy narzędzi jubilerskich, tworząc wrażenie otwartego warsztatu. Studio oddzielone jest od przestrzeni sprzedaży półtransparentną przegrodą z rur akrylowych, tak bardzo przypominającą o dawnych, nieaktywnych już maszynach do przelewania i tłoczenia farb. W butiku także przewidziano mały bar dla gości oraz komfortową strefę do siedzenia, w której można bez pośpiechu porozmawiać z właścicielem, oglądając lub zamawiając wymarzoną biżuterię.

Na wyższych piętrach zlokalizowano siedem mieszkań pod wynajem. Każdy apartament cechuje nieco odmienna stylistyka, jednak każdy z nich bazuje na industrialnych odniesieniach. I tak: w jednym mieszkaniu odnajdziemy łazienkę wyposażoną w umywalki wykonywane na specjalne zamówienie, swoim kształtem przypominające odnaleziony w nieistniejącej fabryce lej do zlewania farb, w innym będzie to piękna klatka schodowa komunikująca apartament z wyjściem na przestronny dach.